ԱՐՄԱԹԸ ԴԻՋԻԹԵՔ 2021 ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍՈՒՄ
Հոկտեմբերի 29-31-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի ունեցած ԴիջիԹեք 2021 տեխնոլոգիական ցուցահանդես։ Ցուցահանդեսի օրերին Արմաթ ինժեներական լաբորատորիաները ներկայացրեցին իրենց տաղավարը։ Ցուցահանդեսի շրջանակներում մեր տաղավարում հյուրընկալեցինք կառավարության ներկայացուցիչներին, ԴիջիԹեք Սամիթ միջազգային համաժողովի մասնակիցներին, ցուցահանդեսի այցելուներին։
2021֊ին Արմաթ տաղավարում ներկայացվեց Արմաթն օդում ԱԹՍ կրթական աշխատանոցը, սաների կողմից պատրաստված և «Հավք» ԱԹՍ մրցույթին մասնակցած ԱԹՍ֊ներ։
Տաղավարում ներկայացվեց նաև Fly Lab թռչող սարքերի աշխատանոցները, ինչպես նաև «Մեդիագրագիտություն և անհատական տվյալների պաշտպանություն» թեմայով տաղավար, որտեղ ցուցադրված էին Արմաթի սաների կողմից մասնակցած մեդիագրագիտության հաքաթոնի արդյունքում ստեղծված աշխատանքները։

ARMATH AT DIGITEC EXPO 2021
The DigiTec 2021 technology exhibition was held on October 29-31 at the Karen Demirchyan Sports and Concert Complex. During the event, Armath Engineering Laboratories presented their work in an exhibition booth and hosted government representatives, international participants of the DigiTec Summit conference, and visitors of the exhibition.
In the 2021 exhibition booth Armath introduced the Armath UAV training lab, and displayed UAV’s created by students, and UAV’s that were in the “Havk” UAV competition.
The exposition booth also introduced the “Fly Lab” aircraft workshops, as well as display on “Media Literacy and Personal Data Protection” which featured the works created by Armath students as a result of the Media Literacy Hackathon.