«Բաց Խաղ» առաջնություն/2014
Հոկտեմբերի 26-ին ավարտվեց «Բաց Խաղ» համակարգչային և բջջային խաղերի նախագծման չորրորդ առաջնությունը: Այդ տարի «Լավագույն խաղ» անվանակարգում հաղթող ճանաչվեց Հենրիկ Հակոբյանի ներկայացրած «Choppy Fish» խաղը: Այս անվանակարգի հատուկ մրցանակի շրջանակներում Հենրիկը մասնակցեց տեսախաղերի ոլորտում կազմակերպվող աշխարհի առաջատար Casual Connect համաժողովին, որն անցկացվեց Բելգրադում, և ներկայացրեց իր խաղը Indie Prize մրցույթ-ցուցադրությանը: «Choppy Fish» խաղը հաղթող է ճանաչվել նաև «Լավագույն Game Play» անվանակարգում՝ արժանանալով 200,000 դրամ դրամական պարգևի:
Orange-ի կողմից սահմանված հատուկ մրցանակը հանձնվեց IpricoT թիմին՝ «Angry Virus Run» խաղի համար: Խաղի հեղինակ Հարություն Ամիրխանյանն այժմ կունենա Ֆրանսիայում Orange Խմբի հավելվածների ստեղծման ստորաբաժանումներից մեկում 3 ամիս ժամկետով վարձատրվող վերապատրաստում անցնելու բացառիկ հնարավորություն: Հատուկ մրցանակ շնորհելուց բացի՝ Orange-ը կաջակցի նաև ընտրված մի քանի խաղերի, ներառյալ «Angry Virus Run» խաղի տարածմանը՝ իր «My Orange» բջջային հավելվածի միջոցով:
«Լավագույն դիզայն» անվանակարգում հաղթող ճանաչվեց Ժենյա Կարապետյանը` իր գունագեղ «Paint In» խաղով: Նշված անվանակարգի համար սահմանված մրցանակը կազմել է 200,000 դրամ: «Paint In» խաղը ևս կտեղադրվի «My Orange» բջջային հավելվածի «Խորհուրդ տրվող հավելվածներ» բաժնում:
«Լավագույն տեխնոլոգիական լուծում» անվանակարգում 200,000 դրամ դրամական պարգևը շնորհվեց «Good Job» թիմին՝ «Lazy Monkeys» խաղի համար:
Արմեն Մովսիսյանի հեղինակած «Little Leo» խաղը հաղթող ճանաչվեց «Լավագույն 3D լուծում» անվանակարգում: Հեղինակն արժանացավ 250,000 դրամ դրամական պարգևի:
«Պատանիների առաջնություն- Junior» անվանակարգում 200,000 դրամ դրամական պարգևը շնորհվեց Վազգեն Հովհաննիսյանին՝«Rockin&Rollin» խաղի համար:
«Բաց Խաղ» առաջնության ցուցահանդեսի այցելուները նաև հնարավորություն ունեցան խրախուսելու մրցույթի մասնակիցներին՝ քվեարկելով իրենց նախընտրած խաղի օգտին: «Ժողովրդական մրցանակ» անվանակարգի հաղթող ճանաչվեց AVAZ թիմն իր «Skydream» խաղով, որն իրենից ներկայացնում էր ինքնաթիռի թռիչքի սիմուլյատոր: Խաղի հեղինակներն արժանացան 50,000 դրամ դրամական պարգևի:
Մնացած անվանակարգերում հաղթողներ չընտրվեցին ժյուրիի կողմից, սակայն, առաջնության անցկացման պայմանների համաձայն՝ առավել հետաքրքիր լուծումների հեղինակներն արժանացան խրախուսական մրցանակների: Ժյուրիի կողմից խրախուսական մրցանակներ հանձնվեցին AVAZ թիմն` «Skydream» (150,000 դրամ), «White Light» (70,000 դրամ), Monopoly Time թիմին` «Monopoly Time» (70,000 դրամ), Գագիկ Խաչատրյանին` «Zdefendor» (60,000 դրամ) և «Շողեր» թիմի` «ScaryMazeBegins» (SMB) (30,000 դրամ) խաղերի համար:

"Open game" contest/2014
The fourth Armenian Open Championship of Computer and Mobile Games came to its end on the 26th of October. The winner of that year in the “Best Game” nomination category is Henrik Hakobyan, with his game “Choppy Fish”. In the frame of the special prize for this category Henrik participated in “Casual Connect” world premiere event for the video games industry, held in Belgrade, where he presented his game at the Indie Prize showcase. “Choppy Fish” was as well recognized as the winner of the “Best Game play” category, receiving 200,000AMD prize.
The winner of the Orange Prize is the IpricoT team with the “Angry Virus Run” game. The author of this game Harutyun Amirkhanyan, will now have the exceptional opportunity to spend a 3 month paid internship in France at one of the application development units of the Orange Group.
Winner in the “Best Design” category is Jenya Karapetyan for her colorful “Paint In” game. The prize for this nomination amounted to 200,000AMD.
“The “Best technological solution” award, with a prize of 200,000AMD went to “Good Job” team, for their “Lazy Monkeys” game.
“Little Leo” by Armen Movisisyan was recognized as the winner in the “Best 3D Solution” category. The author was awarded with 250,000AMD prize.
200,000AMD prize for the “Best Junior” category winner went to Vazgen Hovhannisyan for his “Rockin and Rollin”.
The visitors of the Open Game championship Expo had a chance to encourage the participants of the contest, by voting for their favorite game. The winner in the “Public prize” category was the team AVAZ with their game “SKYDREAM”, an airplane flight simulation. The authors received a prize of 50,000AMD.
Winners in the remaining categories have not been selected by the Jury, however, according to the terms of the championship encouragement prizes have been awarded to participants presenting the most interesting solutions. “SKYDREAM” by AVAZ team (prize 150,000AMD), “White light” by Conto team (prize 70,000AMD), “Monopoly Time” by Monopoly Time team (70,000AMD), “Zdefendor” by Gagik Khachatryan (60,000 AMD) and ScaryMazeBegins (SMB) by “Shogher”(30,000AMD) were chosen by the Jury.