Շիրակ,ք. Գյումրի,թիվ 23 հիմնական դպրոց
• Դիջիկոդ 2017 կիրառական ծրագրավորման պատանեկան մրցույթ - 13տ-ից բարձ տարիքային խմբում, «ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ԽԱՂ» անվանակարգում հաղթող
• «Ոզնի» 2017 մրցանակային 3-րդ հորիզոնական
• Discovery Channel-ի և Ucom-ի կողմից իրականացվող Discovery science / «Ապագայի հաղորդակցման միջոցները» / մրցույթում խմբակի սան Նարեկ Հարությունյանի գաղափարը արժանացավ «Ամենայուրատեսակ գաղափար» անվանակարգին։
• Մասնակցություն Արմաթ Տեխնոլոգիական ճամբարի 2017-ին
• Մասնակցություն «Դիջիքեմփ» 2017 ձեռներեցության 5-րդ ամենամյա նորարար ճամբարին
• «ԴիջիԹեք» 2017 տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի մասնակից (ներկայացնում էինք եռաչափ տպիչով տպագրված և լազերով աշխատող մեխանիկական սարք՝ որով հնարավոր էր պատկերներ ցուցադրել)
• 2018թ Եռաչափ մոդելավորման մրցույթի մասնակից, Եզրափակիչ փուլ
• «Դիջիկոդ» 2018 կիրառական ծրագրավորման պատանեկան մրցույթում «Լավագույն Դիզայն» անվանակարգում հաղթող։
• Խմբակի սաներից երկուսը մասնակցել են Zero Robotics 14-օրյա ճամբարին, որն իրականացվում էր MIT-ի, NASA-ի և Վորլդ Վիժնի հետ համատեղ(գ․Թորոս, Շիրակի մարզ):
• «Դիջիքեմփ» 2018 ձեռներեցության 6-րդ ամենամյա նորարար ճամբարի շրջանակներում մեր խմբակի կողմից հեղինակած «Դասերդ ո՞վ բդի էնե» դպրոցականների ուսմանն օժանդակող բջջային հավելվածը արժանացել է Արցախի ԿԳ և սպորտի նախարարության հատուկ մրցանակին:

Shirak,Gyumri,number 23 basic school
• In 2017 «Digicode» Youth Programming contest- winner in the «The Best Game» nomination in the age group of 13 and older
• «Hedgehog» 2017- 3rd place
• In the competition «Means of Future Communication» held by Discovery Channel and Ucom student Narek Harutyunyan's idea was awarded with «The Most Unique       Idea» nomination
• Participation to «Armath» Technocamp 2017
• Participation to  «Digicamp» 2017 5th annual innovative camp
• Participant of «Digitec» 2017 Technological exhibition (presenting a mechanical device printed by 3D Printer and working with a laser)
• Participant of competition of 3D Modeling 2018 , Final Stage
• Winner of «The Best design» nomination in «Digicode» 2018
• 2 Students of the Lab participated in Zero Robotics 14-days camp held by MIT , NASA and World Wision
• At 6th annual «Digicamp» Innovative camp 2018 presented «Daserd ov bdi ene» mobile app supporting students learning, won sepacial award from Artsakh's Ministry of Education and Science and Sport